Bach csepp
A katángkóró mindenütt virít, kék szirmai kitűnnek a többi virág közül, esős időben a szirmok becsukódnak.
Fészkesvirágzatúak családjába tartozik.
Gyökere karó alakú, szára 1 m magas, elágazó.
A virágok a szárhajtások felső részén egyenként vagy csoportosan állnak.
A gyökere megszárítva, feldarabolva és megpörkölve kávépótló -cikória kávé.
Békaliliom Bach virágesszencia a kommunikáció virága
A csendes, nyugodt emberek általában jól el vannak a saját kis világukban, szeretnek egyedül lenni, nem igénylik a társaságot.
Keveset beszélnek, nem szeretik a saját problémáikat másokra terhelni.
Nehezen barátkoznak és ezt sokan úgy fogják fel, hogy ezek az emberek lenézik őket, pedig nem így van, csak sokkal több idő kell nekik, hogy másokat elfogadjanak, megnyíljanak és beengedjék őket a saját kis világukba.
Önállóak, szeretik megoldani egyedül a feladataikat, általában okos és tehetséges emberek.
Gyertyán a tetterő Bach virágesszenciája a testi-lelki kimerültség esetére.
Már reggel az ágyból nehezen kel fel, annyira gyengének érzi magát a napi feladatok ellátásához.
Hiába aludt jól egész éjszaka, a napi taposómalomra gondolva már legszívesebben lehet fel se kelne.
A napot kávéval, energiaitallal kezdi, úgy érzi ezek nélkül nem képes semmit se tenni.
A napi rutin is nehezére esik, testi-lelki fáradtság vesz erőt rajta.
Sokszor szeretnénk a napi munka után egy kicsit megpihenni, de az agyunk nem képes kikapcsolni, állandóan ugyanazok a gondolatok, a megoldatlan feladataink járnak a fejünkben körbe-körbe.
Ettől feszültnek érezzük magunkat, még éjszaka sem leszünk képesek kipihenni magunkat, pörögnek a fejünkben a gondolatok, nem vagyunk képesek másnapra hagyni a megoldásra váró feladatokat.
Előbb-utóbb alvás zavarokhoz vezetnek hiszen még éjszaka is törjük a fejünket valamin, reggelre fáradtan ébredünk.
Vasfű 31. Bach virágesszencia rendkívül erős akaratúaknak, reggeltől estig dolgoznak, hogy a saját maguk elé kitűzött célt elérjék. Az összes energiájukat ebbe fektetik!
Nagy teherbírásúak, de egy idő után már fogyni kezd az energia, idegesek, stresszesek, kimerültek lesznek, nem tudnak aludni, mert éjszaka is jár az agyuk.
„ A lelkesedés virága”
Ráerőltetik saját elképzeléseiket másokra, úgy gondolják csak az a jó, ahogy ők gondolják, csinálják.
Pozitív állapotban képes a másik véleményét is meghallgatni és figyelembe venni.
„ A lelkesedés diktálja az iramot, de a kitartás éri el a célt.”
Dan Milman
"Amikor irigyelsz valakit, sohasem az egész életét irigyled, csupán néhány kedvező részletét. Megrettennél, ha az egész életedet el kéne cserélni vele."
Müller Péter
Bach doktor a Magyal virágesszenciát a Mások elképzelései és a külső hatások iránti túlérzékenység csoportba sorolta.
„Azoknak, akiken időnként eluralkodik a féltékenység, az irigység, a bosszúvágy, vagy a gyanakvás. A haragos nyugtalanság különféle állapotaira.
Belül sokat szenvedhetnek, pedig gyakran nincs is valódi okuk a boldogtalanságra.”
Vannak, akik életük során több mindent kipróbálnak, lehet sikeresek is benne, de valami hajtja őket, hogy másba is belefogjanak.
Tanulnak, aztán mégsem tetszik nekik és homlokegyenest mást kezdenek tanulni. A Rozsnok Bach virágesszencia segít ilyenkor.
A Bizonytalanság csoportba tartozik, ahova a Szikárka, a Kékgyökér, a Gyertyán, a Tárnics és a Sülzanót.
Belső bizonytalanságuk miatt még a siker sem elég nekik. Nem képes elköteleződni, állandóan mást szeretnének tenni.
Bach Szelídgesztenye esszencia a kimerültség, a stressz, a túlterheltség hatására kialakult testi-lelki tünetek esetén segíthet.
Az elmúlt hónapokban, az eddig ismeretlen nehéz válsághelyzetben sokan érezték úgy, hogy a teljesítőképességük határára értek.
A home office-ban dolgozók hirtelen teljesen új feladatokkal szembesültek, megváltozott körülmények között, a digitális világban kellett boldogulniuk.
A gyermeket nevelőknek egyszerre több szerepkörben is helyt kellett állniuk, egyszerre voltak otthon dolgozók és gyermekeik óvónői, tanítói, tanárai.
Nem mellesleg a háztartást is el kellett látni.
A jól bevált napi rutinok megszűntek, munka, gyereknevelés, háztartás elkülönített időszakai egybefolytak.
Akik nem home office-ban dolgoztak, azoknak a munkahelyükön kellett helyt állni, szintén nagy fizikai és szellemi terhelésnek kitéve.
Azoknak az embereknek van szüksége a Szőlő Bach virágesszenciára, akik nagyon határozott véleménnyel rendelkeznek mindenről, nem szeretik, ha beleszólnak a döntéseikbe. Fegyelmezettek, és fegyelmet követelnek.
Túlzottan szeretnek irányítani, nem tűrik az ellentmondást.
A cél érdekében mindent bevetnek, rákényszerítik a véleményüket mindenkire.
A nagy hadvezérek mind ilyenek lehettek.
Az életben vannak olyan periódusok, amikor túl sok minden nehezedik ránk a munkahelyen és otthon is.
Nem vagyunk képesek egyensúlyt teremteni a munka és a pihenés között.
Belefáradunk a mindennapokba, negatívan szemlélünk mindent, nem tudjuk a dolgok pozitív oldalát megtalálni.
Nem érdekel semmi sem, nem lehet felvidítani semmivel sem.
Feladunk mindent, nincs energiánk semmihez.
Közönyösek leszünk az élet dolgai iránt.